Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr

W dniach 2-4 października odbyła się próba Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr". Tegoroczna edycja konkursu uzyskała honorowy patronat Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz po raz pierwszy honorowy patronat Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. 

W środę 2.10. w godzinach od 12.00 do 13.00 swój test próbny napisali Juniorzy (klasy VII i VIII), w czwartek 3.10., w tych samych godzinach, do testu przystąpili uczniowie klas VI i V należący do kategorii Benjamin i wreszcie w piątek 4.10. od 12.00 do 13.00, uczniowie klas II i III rozwiązywali test próbny w kategorii Skrzat.

Konkurs Bóbr, tym razem już na serio, odbędzie się w dniach 13-15 listopada 2019 roku.

Pierwszą próbę mamy już za sobą. Juniorzy przystąpili do niej w 10 osób.

W drugim dniu próby do komputerów zasiadła szóstka zaprawionych w ubiegłorocznych bojach szóstoklasistów oraz czwórka debiutantów, w tym piątoklasista Jakub Górecki. Zabrakło wyróżnionego w Bobrze 2018 Patryka Nowaczyka ale obiecał, że stanie w konkursowe szranki w listopadzie.

W trzecim dniu próby Skrzaty z klas II i III rozwiązywały zadania dostosowane do ich grupy wiekowej.

Date

29 wrzesień 2019

Tags

informatyka