Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki.

Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki.

Ogólnopolski projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III

Czas trwania 1.10.2019-30.04.2020 r.

Cele projektu:

  • rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej
  • rozwijanie aktywności czytelniczej
  • doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania
  • zachęcenie rodziców do czytania dzieciom
  • integracja zespołu klasowego
  • współpraca placówek oświatowych z terenu kraju i zagranicznych szkół polonijnych

Autorem i organizatorem projektu jest Honorata Szanecka ze Szkoły Podstawowej w Klonowie

 

Dziś pierwszaki obchodziły Dzień Głośnego Czytania oraz rozpoczęły realizację projektu czytelniczego pt. ,,Lekturki spod chmurki". W tym dniu towarzyszyły nam mamy uczniów z klasy 1a, 1b, 1c, które przygotowały piękne baśnie. Było wyjątkowo.

 

Dziś swoją przygodę z projektem "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki" rozpoczęli uczniowie klasy 2a i 2b. Po obejrzeniu filmu wprowadzającego w projekt, dzieci z zapałem przygotowały swoje Czytusie. Uczniowie czytają już lekturę z pierwszego modułu "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" i niecierpliwie czekają na kolejne zadania.

Date

02 październik 2019

Tags

projekt