Szkoła pamięta

Szkoła pamięta

25 października uczniowie naszej szkoły z klas 6a i 6b włączyli się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta". Celem jej jest uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności. W roku tak ważnych wydarzeń, kiedy to przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej i 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, w sposób szczególny wspominamy tych, którzy są związani z historią naszego miasta, regionu, kraju. W czasie zbliżają się dni pamiętamy o zmarłych. Uczniowie włączyli się w akcję, porządkując groby i zapalając znicze. Wspominali tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Upamiętnili bohaterów, którzy zginęli w naszym mieście we wrześniu 1939 roku, walczących w Powstaniu Wielkopolskim, czy Powstaniu Warszawskim. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

Date

26 październik 2019

Tags

klasa 6