V Seminarium Naukowe „Matematyczne Laboratorium Kultury”

W tym niecodziennym wydarzeniu organizowanym przez Laboratorium Działań Twórczych w Przestrzeni Społecznej na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wzięli udział uczniowie klasy 7a: Alicja Szymańska, Maja Tomczyk i Nikodem Duszyński.

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych przez nauczycieli matematyki. Tematem zajęć były funkcje. Po wykładzie mogli zadawać pytania nauczycielom prowadzącym seminarium. Następnie, przez czterdzieści pięć minut rozwiązywali zadania konkursowe dotyczące omawianego tematu. Pracowali w grupach trzyosobowych i mogli korzystać z własnych notatek.

Z czym będzie im się kojarzył ten dzień? To nowe doświadczenie, ciekawy wykład, nowi ludzie i miejsce, nauka o funkcjach, nowa wiedza, szybkie przetwarzanie informacji, myślenie logiczne, łączenie faktów, praca w grupie i rywalizacja – tak sami podsumowali to wydarzenie. O szczegółach można przeczytać na stronie https://www.facebook.com/MatematyczneLaboratoriumKultury/

Konkurs odbył się dnia 12.02.2020 roku i uczestniczyło w nim 41 Szkół Podstawowych z województwa wielkopolskiego.