Tydzień Edukacji Informatycznej

Poniedziałek, 9 grudzień 2019 - piątek, 13 grudzień 2019

Szkoła Podstawowa nr 10, Gniezno, 62-200

wydarzenie

Godzina kodowania to jednogodzinne wprowadzenie do informatyki, mające na celu demistyfikację "code" - programowania - i pokazanie, że każdy może nauczyć się podstaw i poszerzyć swój udział w obszarze informatyki. Od tego czasu ta inicjatywa stała się ogólnoświatowym wydarzeniem na rzecz informatyki, zapoczątkowana 1 godziną programowania, rozwijają się następnie jako różnorodne przedsięwzięcia środowiska. Ta kampania jest wspierana przez ponad 400 partnerów i 200 000 nauczycieli na całym świecie.

Godzina kodowania odbywa się każdego roku podczas Tygodnia Edukacji Informatycznej. Tydzień Edukacji Informatycznej odbywa się co roku dla uhonorowania pioniera informatyki, Admirał Grace Murray Hopper, urodzonej 9 grudnia 1906.