Słodkie i praktyczne prezenty otrzymały Dziewczyny z klasy 8b z okazji Dnia Kobiet. Dodatkową atrakcję stanowiła wyprawa do kina na film pt. "Uncharted".  Miłym akcentem tego dnia okazała się również biesiada z pizzą w tle, która była tak pyszna, że nie zdążyliśmy uwiecznić jej na zdjęciach.

Na zajęciach z wychowawcą uczniowie 8b starali się znaleźć odpowiedź na pytanie, jaki powinien być prawdziwy przyjaciel. Kiedy to już się udało, próbowali poszukać bratnich dusz w klasie, wykonując zadanie "Znajdź osobę, która...". Jak się okazało, mimo że w szkole są razem już kilka lat, ciągle dowiadują się o sobie czegoś nowego.

Dzień 1 listopada to czas, kiedy nasze myśli podążają ku tym, którzy odeszli. To czas zadumy i wspomnień. Wracamy wtedy myślami nie tylko do swoich bliskich, którzy już odeszli, ale i do którzy zapisali się w historii naszego kraju oraz miasta. By uczcić ich pamięć uczniowie klasy 8b z naszej szkoły włączyli się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła pamięta", porządkując jedną z gnieźnieńskich nekropolii i zapalając znicze.

Klasa 8b bardzo chętnie włączyła się w zorganizowany przez Samorząd Szkolny Dzień Gier Planszowych. Trzeba przyznać, że były emocje!

Wszyscy wiemy, że podróże kształcą. Przekonały się o tym ostatnio klasy: 8a, 8b, 8c oraz 7b, które w czasie szkolnej wycieczki odwiedziły Trójmiasto. W programie znalazły się: spacer ulicami pięknego Gdańska, w czasie którego miały okazję poznać historię tego miasta, wizyta na sopockim molo, gdzie mogły poczuć morską bryzę, a także naukowe szaleństwo w gdyńskim Centrum Nauki Experyment. Dodatkowo piękna pogoda sprawiła, że klasy wróciły z wycieczki zadowolone i bogatsze o cudowne wrażenia.

Zapleść warkocz, opowiedzieć dowcip, zatańczyć kaczuchy, stworzyć rymowankę, udawać modelkę, rozpoznać kolegów po fryzurze mając zamknięte oczy, czy też wyrecytować wierszyk to zadania, które musieli wykonać Chłopcy z klasy 8b. Nagrodą był specjalny prezent przygotowany przez urocze koleżanki - cieplutkie i niezwykle "twarzowe" skarpetki. Nie obyło się bez przymiarek, choć nie zawsze na stopy ;) Skarpetki sprawdzą się na pewno w zimne jesienne wieczory. Chłopcom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego.