Pod koniec października część uczniów i nauczycieli naszej szkoły brała udział w akcji „Przerwa na czytanie” realizowanej w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W akcji wzięły udział 192 osoby.
W czasie przerw międzylekcyjnych, członkowie Samorządu Uczniowskiego, czytali na głos ulubione książki swoim kolegom i koleżankom z klas drugich. Pierwszoklasiści udali się do biblioteki szkolnej, gdzie zapoznali się z teatrzykiem Kamishibai i bajką, pt. "Gadatliwy ptak Narina” autorstwa Rafała Witka.
Wśród wybieranych przez uczniów pozycji, znalazły się m.in. następujące tytuły:
📕„Zezia, Giler i Oczak” Agnieszki Chylińskiej,
📗,,Zbawcy książek” Agnieszki Stelmaszyk,
📘„Natka i niesforny elf” Ruth Quayle, Julii Christians,
📙,,Sposób na Elfa” Marcina Pałasza,
Pojawiły się również książki poświęcone idolom dzieci, m.in. o piłkarzach.
Mamy nadzieję, że rekomendacje książek dokonane przez rówieśników, w ramach akcji, pozytywnie wpłyną na czytelnictwo wśród naszych uczniów.