O tym, że CZYTAĆ WARTO mówimy tak często, jak to tylko możliwe. Czytanie doskonali język i ułatwia rozumienie świata; rozwija zasoby wewnętrzne, w tym inteligencję emocjonalną, poznawczą i moralną; poszerza wiedzę i kładzie mocne podwaliny pod sukcesy w szkole i w życiu. Z kolei, wspólne czytanie buduje więź dziecka z rodzicem będącą fundamentem jego zdrowia emocjonalnego. Do czytania zachęca naszych uczniów Agnieszka Gadzińska - autorka książek dla dzieci i młodzieży. A Wy, jaką książkę czytaliście ostatnio? Jeśli macie chęć podzielenia się wrażeniami po przeczytaniu ciekawej książki, zachęcam do nagrania krótkiego filmiku, narysowania ilustracji do wybranego fragmentu lub napisania recenzji książki. Prace można wysyłać w Librusie na adres mailowy bibliotekarza.