Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Czytaniauczniowie klas trzecich: Ayla, Gabrysia, Zosia, Jakub, Nikodem Piotr wybrali się z wizytą do Niepublicznego Przedszkola “Orzełki” Przedszkola nr 17 w Gnieźnie. Przeczytali tam przygotowany, specjalnie na tę okazje, tekst autorstwa Alana Aleksandra Milne “Śniadanie króla”. Zabawna historyka o Królu i perypetiach związanych z jego przygotowaniem ucieszyłaprzedszkolną publiczność.Najpierw jednak trzeba było wyjaśnić tajemnicze słowa znajdujące się w tekście, takie jak: dyg, mig, pokojowa czy ochmistrz. O tym jak ważne jest głośne czytanie przypomniano już na wstępie. Potem już głos zabrali wspaniali aktorzy – uczniowie naszej szkoły. Odwiedziny w przedszkolnych grupach z pewnością dodały im pewności siebie i pokazały, jak trudną bywa praca artysty.

Głośne czytanie to najlepsza inwestycja w rozwój dziecka. Rozwija pamięć, język i wyobraźnie, buduje więzi, pomaga w koncentracjiWspólnie czytać można na różne sposoby:rodzinnie(z mamą, tatą, baratem lub siostrą), ale także po koleżeńsku.I taki sposób w ramach XX Ogólnopolskiego Dnia Czytania wybraliAyla, Gabrysia, Zosia, Jakub, Nikodem i Piotr."