Czy już możemy powiedzieć, że jesteśmy zaczytaną szkołą? Bierzemy udział w programie “PoczytajMy” Fundacji CEO. Uczniowie z klasy 3b pokazują, że wspólne czytanie to świetna zabawa, niesie dużo radości i satysfakcji. Nagraliśmy już pierwszy filmik dla przedszkolaków z zaprzyjaźnionych przedszkoli.
Uczniowie chcą zachęcić młodszych kolegów do czytania i stworzyć przyjazną atmosferę wokół budowania relacji między dziećmi.

Czytaj z Dyszką!!!

Możecie nam wierzyć na słowo, że lektury szkolne pozostają w pamięci na całe życie. 😉Przeczytana lektura obowiązkowa może być inspiracją do sięgnięcia po kolejne książki i polubienie czytania na dobre. Julkę, uczennicę klasy 3b, przeczytane książki inspirują do ich ilustrowania. Oto jedna z prac. :)

Kto czytał historię Anaruka, chłopca z Grenlandii? 😊

“Anaruk, chłopiec z Grenlandii” opowiada o życiu dwunastoletniego Eskimosa Anaruka, który wraz z rodziną mieszka na Grenlandii. Narrator, podróżnik, zaprzyjaźnił się z nim i opowiada czytelnikom, jak żyje dziecko w nieprzyjaznym ludziom, mroźnym świecie. Anaruk wraz z ojcem łowi ryby, poluje, a także bierze udział w zabawach i słucha plemiennych historii. Pewnego razu ratuje życie ojcu zaatakowanemu przez morsa, ojciec jest z niego bardzo dumny. Życie na Grenlandii jest trudne, ale chłopiec jest szczęśliwy.

thumbnail received 3908038022548611

Drodzy Uczniowie, zgodzicie się z tym, że książka to przyjaciel na dobre i złe chwile?
Jeśli kogoś trzeba przekonywać, to szkolna biblioteka zgłasza się jako pierwsza. Posiadamy w zbiorach wiele naprawdę pięknych, ciekawych i emocjonujących książek młodzieżowych, które polecamy uczniom klas starszych.
Przypominamy też, że biblioteka szkolna jest otwarta dla WSZYSTKICH uczniów, którzy chcą wypożyczyć lub oddać lekturę szkolną.

Zachęcamy do korzystania z księgozbioru biblioteki w godzinach:
poniedziałek    8.00 - 15.00
wtorek             8.00 - 14.00
środa              8.00 - 14.30
czwartek         8.00 - 13.30
środa              8.00 - 13.00

ksiazki

Oj było uroczyście! 😊
Ile atrakcji czeka na uczniów w szkolnej bibliotece, przekonali się uczniowie klas 1A i 1B🥰 Pasowanie na czytelnika, to ważne wydarzenie,🧑‍🎓🙋‍♀️🙋 które pokazuje, że szkolna biblioteka jest miejscem pełnym nie tylko książek,📔📚 ale i dobrej zabawy. 😃

W dniach 25 i 26 stycznia 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 10 w Gnieźnie, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników szkolnej biblioteki.

Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.
Pasowanie na czytelnika, to oficjalne przyjęcie do grona czytelników i przyjaciół szkolnej biblioteki.

Młodzi czytelnicy poprzez zabawę zapoznali się z przeznaczonym dla nich księgozbiorem, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz zasadami zachowywania się w bibliotece.

Wszystkim małym Czytelnikom życzymy najpiękniejszych książek do czytania.

Najlepsze polecenia książek płyną od naszych czytających uczniów. 😊 Albert z klasy 2a, Lenka z klasy 1a i Julka z klasy 3b POLECAJĄ: "Dziadka do orzechów", "Ale to są przecież moje urodziny" i "Roblox"  🙋🙋‍♀️🧏‍♀️📚📕📔
Bądź jak Julka, Lenka i Albert.🙂 Pokaż kolegom i koleżankom książkę, którą warto przeczytać.📣📖

Literatura stwarza możliwość obcowania z ciekawymi ludźmi, innymi kulturami, odległymi miejscami, które na co dzień nie są nam dostępne. To świetny sposób na ich poznanie, bez ruszania się z domu. Możesz być detektywem, podróżnikiem, super-bohaterem albo zwyczajnym chłopcem i zwyczajną dziewczynką.W książkach wszystko jest przecież możliwe.

Miesiąc temu ogłosiliśmy udział naszej szkoły w konkursie Empiku „1000 powodów, by czytać”…. Przez 31 dni prosiliśmy Was o oddawanie głosów na Aslana z Narnii - czyli na pracę plastyczną, która „reprezentowała” naszą szkołę w tym konkursie. Walka o głosy zakończyła się wczoraj, 2 grudnia.

Bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, którzy zaangażowali się i wsparli SP10 oddanymi głosami!! Czekamy na wyniki!!! Tymczasem… Poznajcie autorkę pracy plastycznej, na którą codziennie głosowaliśmy. JULIA BAJER jest uczennicą klasy 3b i ma wyjątkowy talent artystyczny. Wielkie brawa dla Julki oraz dla jej Mamy. Nie jest tajemnicą, że Aslan czeka w holu szkoły na powrót uczniów! Będziecie mogli zobaczyć z bliska jaki jest piękny.

julia bajer 3b