Złapiemy Psotnika - prawda czy fałsz

Dziś w świetlicy grupa uczniów odwiedziła Laboratorium Mega Misji i pomogła wirtualnym kolegom rozwiązać trudną zagadkę. 🦸‍♂️🦸‍♀️🦹‍♂️🦹‍♀️
Na zajęciach "Złapiemy Psotnika - prawda czy fałsz" dzieciaki oceniały wiarygodność różnych źródeł informacji. 🕵️‍♂️🕵️‍♀️🕵️‍♂️🕵️‍♀️🕵️‍♀️

Wniosek z zajęć był tylko jeden - wiarygodność każdej wiadomości należy potwierdzić dwa razy, korzystając z dostępnych źródeł.

Aktywnie w świetlicy

W świetlicy szkolnej od początku roku szkolnego wszystkie dzieci aktywnie uczestniczą w zajęciach. 🙋‍♂️🙋‍♀️💁‍♂️💁‍♀️ Udało nam się stworzyć Galerię Przyjaciół Świetlicy🙋‍♀️🙋‍♂️💁‍♀️💁‍♂️ oraz zrealizować cykl zajęć Zachwyty Jesieni, podczas których wykonano dekoracje kaloszy 🌧🌦 i parasoli☂️🌂☂️🌂. Nie zabrakło u nas także jesiennych drzew🍃🍂🍁🍁🍂🍃. To był pracowity okres. 😀😀😀😀

Mega Misja - zajęcia Bałagan w Encyklopedii Internetowej

Zadanie dotyczyło umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji.

Tydzień Zrównoważonego Transportu w świetlicy

Nasza świetlica również aktywnie włączyła się w obchody Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, poznawaliśmy najważniejsze znaki drogowe, projektowaliśmy wymarzony rower, a nawet rozmawialiśmy o ekologicznych środkach transportu po angielsku.

Międzynarodowy Dzień Kropki

W poniedziałek 16 września w naszej świetlicy znowu było kolorowo i radośnie, gdyż wspólnie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Na zajęciach przypomnieliśmy sobie genezę tego święta. Wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Uświadomiliśmy sobie, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, a żeby wykazać się kreatywnością, przygotowaliśmy wielobarwny kolaż z kropek.

Dnia Marzyciela

W poniedziałek 9 września obchodziliśmy w świetlicy Dzień Marzyciela. Dzieci wraz z paniami rozmawiały o tym, czym są marzenia, czy warto marzyć i czy marzenia zawsze się spełniają. Na koniec stworzyliśmy nasze własne "Niebo marzeń".