Grupa dwunastu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 10 bierze udział w wymianie międzynarodowej z rówieśnikami z niemieckiego Bad Berleburga. Uczniowie pod opieką pani wicedyrektor Agnieszki Puszczykowskiej-Glapa i germanistki -  Joanny Kamieniarz udali się na sześciodniowy pobyt do tej malowniczej miejscowości.


Dwunastoosobowa grupa uczniów wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Gnieźnie udała się do niemieckiego Bad Berleburga. Wyjazd ten to kontynuacja działań, które zostały zapoczątkowane w roku 2007, jeszcze jako Gimnazjum nr 4. Tegoroczna wymiana to już ósme odwiedziny u sąsiadów zza Odry.  

Uczniowie z „Dziesiątki” poznali szkołę, obiekty sportowe, uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych wraz z niemieckimi kolegami. Zwiedzili zamek książęcej rodziny Wittgenstein. Byli w nieczynnej kopalni cynku, ołowiu i srebra Erzberwerk. W celach rekreacyjnych bawili się  w parku rozrywki Fort Fan. Podczas działań projektowych pod kierunkiem nauczycieli z Polski i Niemiec młodzież gotowała tradycyjne potrawy, charakteryzujące kuchnie obu krajów. 

Ciekawym dniem była wycieczka do miasta Siegen i spacer po mieście.  Prowadzone były też zajęcia projektowe „Śladami globalizacji w Bad Berleburgu”. Grupa polska uczestniczyła  w lekcjach prowadzonych w Realschule w Bad Berleburgu. 

Do Gniezna uczniowie wracają  w sobotę. Po powrocie rozpoczną się przygotowania do rewizyty w Gnieźnie.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Simple Image Gallery Extended