bobr logo 

W piątek 8 marca 2019 roku w auli Wydziału Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu odbyło się uroczyste zakończenie XIII edycji polskiej, Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr.

„Bóbr” to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie Międzynarodowego Konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Zasady konkursu są podobne do zasad bardzo popularnego w szkołach konkursu matematycznego Kangur. Konkurs Bóbr jest adresowany do uczniów we wszystkich typach szkół. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów.

Na uroczyste zakończenie XIII edycji Konkursu Bóbr zostali zaproszeni laureaci i uczniowie wyróżnieni wraz z opiekunami. W programie uroczystości przewidziano: wykład, wręczenie nagród i dyplomów oraz wspólne zdjęcie, poczęstunek i zabawę z robotami. Naszą szkołę reprezentował Patryk Nowaczyk z klasy 5b, który otrzymał wyróżnienie w kategorii Benjamin.

Konkurs Bóbr odbywa się w czterech kategoriach wiekowych na wszystkich kontynentach. Liczba uczestników ostatniej edycji wyniosła na świecie ponad 2 614 000, a w Polsce ponad 22 540. Okazało się, że Patryk Nowaczyk był jedynym wyróżnionym uczniem z Gniezna. Gratulujemy Patrykowi i życzymy sukcesów w XIV edycji konkursu.

Organizatorem konkursu w naszym kraju jest Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Oddział Kujawsko-Pomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego i firma Learnetic z Gdańska. Honorowego patronatu konkursowi udzielili: Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Cyfryzacji.

  • 192_o
  • PART_1552060417250
  • PART_1552060643988
  • bobrpn

Simple Image Gallery Extended