W poniedziałek reprezentacja w piłce siatkowej chłopców wybrała się wraz z opiekunem na turniej piłki siatkowej do Żydowa. Pierwotnie miały w nim uczestniczyć wszystkie zaprzyjaźnione szkoły, ale na miejscu okazało się, że na turniej nie dotarli reprezentanci Szkoły Podstawowej z Kiszkowa. Hala sportowa w Żydowie jest bardzo specyficzna gdyż nie ma pełnego wymiaru co daje dużą przewagę trenującym w niej gospodarzom. W pierwszym spotkaniu naprzeciwko naszym reprezentantom stanęli zwycięzcy dwóch poprzednich turniejów zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Łubowie. Nasi chłopacy zdecydowanie lepiej weszli w początek seta i ku zdziwieniu zgromadzonych widzów a także opiekunów drużyn zakończyli pewnym zwycięstwem 25:15! W drugim secie też wydawało się, że zespół z Gniezna rozstrzygnie na swoją korzyść bo mieli przeciwnika na przysłowiowym ‘widelcu’ ale w końcówce seria błędów sprawiła, że ostatecznie to drużyna z Łubowa odniosła zwycięstwo, jak i w całym meczu 2:1. Porażka na własne życzenie z Łubowem wcale nie sprawiła, że nasi reprezentanci zwiesili głowy i wychodząc na mecz z gospodarzami pokazali, że przyjechali wygrać nie tylko pojedynczego seta ale i cały mecz. Tak się też właśnie stało… Pewne zwycięstwa w dwóch pierwszych setach sprawiły, że podopieczni pana Tomasza Liczbińskiego realnie zaczęli myśleć o końcowym sukcesie w całym turnieju. Wynik 2:1 dla Gniezna! Podrażnieni gospodarze wyraźną porażką w poprzednim meczu postanowili udowodnić, że potrafią grać w siatkówkę. Mecz pomiędzy Żydowem a Łubowem zakończył się wygraną tych pierwszych 2:1. Po podsumowaniu punktacji turnieju okazało się, że każda z drużyn ma identyczną liczbę zdobytych punktów, tak samo jak i setów. O zwycięstwie zadecydowały małe punkty liczone z każdego meczu. Niewiarygodne, ale prawdziwe bo okazało się że nasi reprezentanci wygrali cały turniej JEDNYM ZDOBYTYM PUNKTEM więcej od pozostałych zespołów!!!

Cała sytuacja pokazała tylko, że nie tylko na boisku ale także w codziennym życiu należy walczyć o każdy choćby maleńki punkt.

  • 20180108_124327[1]
  • 20180108_125513[1]

Simple Image Gallery Extended