Przez dwa dni w naszej szkole odbywały się Mistrzostwa Gniezna w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców dla klas 7 i 2-3 gimnazjum. Niestety zarówno reprezentacja dziewcząt jak i chłopców nie ukończyły rywalizacji na najwyższym stopniu podium, które to gwarantowało udział w mistrzostwach powiatu. Siatkówka cieszy się dużą popularnością i na zawody przybyło aż 7 drużyn dziewcząt i 6 ekip chłopców. W pierwszym etapie rozgrywki toczyły się w grupach, a dalej w systemie pucharowym. Zarówno reprezentacja dziewcząt jak i chłopców solidarnie zajęły drugie miejsca. Chłopcy w półfinale natrafili na późniejszych zwycięzców całych mistrzostw Szkołę Podstawową nr 1. Pierwszy set tego spotkania przebiegał wyraźnie pod dyktando ‘Jedynki’ natomiast drugi to wyrównana gra obu zespołów ze wskazaniem na naszych zawodników. Gdy na tablicy w końcowym etapie seta pojawiła się trzypunktowa przewaga wydawało się że dojdzie do tie-breka. Niestety brak koncentracji, kilka niewymuszonych błędów sprawiły że ostatecznie drugi set zakończył się porażką na przewagi 15:17.  W meczu o trzecie miejsce chłopcy uporali się z młodszym zespołem z SP 5 w setach 2:0 i zajęli ostatecznie 3 miejsce w całych mistrzostwach.

Obiektywnie należy jednak przyznać, że zarówno poziomem sportowym jak i kulturą gry reprezentacja SP 1 zasługiwała na końcowy sukces. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej części rozgrywek. Wyniki mistrzostw Gniezna w piłce siatkowej chłopców klas 7 i 2-3 gimnazjum.

 Grupa A                                                                              Grupa B

SP5 – SP8 – 2:0                                                                SP3 -  SP7  -   0:2

SP8 – SP1 – 0:2                                                                SP7 – SP 10- 2:1

SP5 – SP1 – 0:2                                                                SP3 -  SP10 -  1:2

Półfinały

SP 5 – SP 7 – 0:2

SP1 – SP 10 – 2:0

O 3 miejsce

SP nr 10 – SP nr 5 -  2:0  (15:9, 15:10)

O I miejsce

SP nr 1 – SP nr 3 – 2:0  (15:9,  15:7)        

 

I miejsce SP nr 1

II miejsce SP nr 3

III miejsce SP nr 10

IV miejsce SP nr 5

V miejsce SP nr 3

VI miejsce SP nr 8

  • mgsiatka

Simple Image Gallery Extended

Na zdjęciu reprezentacja SP 10 oraz SP 5 po meczu o 3 miejsce wygranym przez SP 10 2:0