Peregrynacje po literaturze gnieźnieńskiej. Od źródeł do współczesności.

Sukces w II Konkursie Recytatorskim "Peregrynacje po literaturze gnieźnieńskiej. Od źródeł do współczesności." odbywającym się w ramach V Festiwalu Dziedzictwa Kulturowego Gniezna FYRTEL osiągnęły dwie uczennice z naszej szkoły. Są to: Maja Tomczyk z klasy 7a, która swoją recytacją wywalczyła II miejsce, oraz Jagoda Pleskot z 6b, zdobywczyni III miejsca. Obok laureatek naszą szkołę reprezentowały również: Julianna Skalska, Wiktoria Szymanek i Zofia Pućka. Gratulacje należą się całej piątce, tym bardziej że repertuar nie był łatwy. Uczestnicy konkursu recytowali wiersze dziewiętnastowiecznej poetki związanej z Gnieznem - Marii Springer. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w czasie sobotniej gali festiwalu w Miejskim Ośrodku Kultury. Niestety, obie laureatki nie mogły być na niej obecne, więc w zastępstwie gratulacje odebrały panie: Tatiana Chojnacka i Wioletta Łubińska, przygotowujące dziewczęta do konkursu.