"Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki"

Dziś swoją przygodę z projektem "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki" rozpoczęli uczniowie klasy 2a i 2b. Po obejrzeniu filmu wprowadzającego w projekt, dzieci z zapałem przygotowały swoje Czytusie. Uczniowie czytają już lekturę z pierwszego modułu "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" i niecierpliwie czekają na kolejne zadania.

Kulinarne zabawy w 2b

Kulinarne zabawy w 2b - jeżyki pełne witamin

Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy

27 września uczniowie klas drugich odwiedzili Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, gdzie wzięli udział w warsztatach pt. Moda w Średniowieczu. Dzieci zwiedziły również Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach oraz spacerowały po Polach Lednickich i podziwiały Bramę Rybę.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Klasy drugie i trzecie naszej szkoły również włączyły się do akcji w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Z tej okazji dzieci z wielkim zapałem pracowały zgodnie w grupach i tworzyły rowery swoich marzeń.

Oto efekty ich pracy :-).