Potyczki słowne i matematyczne łamigłówki

Potyczki słowne i matematyczne łamigłówki towarzyszyły klasie 1 c w minionym tygodniu. Nasi najmłodsi uczniowie, w czasie wykonywania różnorodnych zadań, mieli okazję wykazać się swoimi zdobytymi już umiejętnościami z zakresu poznanego materiału. Pracowali w grupach i indywidualnie.Taka forma prowadzenia zajęć bardzo przypadła wszystkim do gustu. Z pewnością będziemy do niej wracać.

Zagroda Alpaki i Przyjaciele

08.11.2019 r. klasa 1 c odwiedziła wyjątkowe miejsce w Gnieźnie. Nasza Zagroda Alpaki i Przyjaciele umożliwiła dzieciom kontakt ze zwierzętami w połączeniu z rekreacją na świeżym powietrzu. Uczniowie mieli możliwość dotknąć, przytulić, wyczesać i nakarmić alpaki i inne zwierzęta. Uśmiechy nie schodziły im z twarzy jeszcze przez długi czas po powrocie do szkoły ;)

Zwierzęta domowe w 1b

Zwierzęta domowe wnoszą do naszego życia wiele radości i miłości. Takie właśnie uczucia przyświecały nam w minionym tygodniu w klasie 1b. Dowiedzieliśmy się sporo o zwierzakach, które zamieszkują nasz dom lub które chcielibyśmy posiadać...Podsumowaniem tematyki tygodniowej był projekt, który dzieci zrealizowały w kilkuosobowych zespołach. Wkład pracy, zdobyte wiadomości i efekty FANTASTYCZNE. PS. Jeżeli ktoś z was chciałby uzyskać informacje o kocie, psie, rybkach, króliku czy papużkach zapraszamy do klasy 1b.

 

Wycieczka na Ławicę

W miniony czwartek tj. 24 października uczniowie z klasy 1a i 1b udali się na wycieczkę na lotnisko pod hasłem POZNAJ ŁAWICĘ - KLASA VIP. Na pierwszaków czekało: zwiedzanie terminalu pasażerskiego w części ogólnodostępnej wraz z antresolą i tarasem widokowym; „ścieżka pasażera”: wydanie okazjonalnych „kart pokładowych” przy stanowiskach check-in, zapoznanie się z zasadami obowiązującymi w trakcie kontroli bezpieczeństwa, przejście przez kontrolę bezpieczeństwa do hali odlotów; zwiedzenie hali odlotów oraz salonu Business Executive Lounge; boarding przy wyjściu do samolotu, objazd po płycie lotniska autokarem udostępnionym przez WELCOME Airport Services, przejazd do strażnicy Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej - prezentacja z udziałem strażaków, powrót do terminalu pasażerskiego i przejście do hali przylotów części zastrzeżonej.

Zwierzęta domowe - temat tygodnia w 1c

Zwierzęta domowe - to przewodni temat minionego tygodnia w klasie 1c. W tym czasie dzieci zapoznawały się że specyfiką pracy weterynarza, kształtowały poczucie szacunku i obowiązku wobec zwierząt, opowiadały o swoich pupilach. W nawiązaniu do tematyki zajęć trenowały liczenie, pisanie, czytanie, a także wykonały piękne prace plastyczne. Tydzień zakończył się świętowaniem Dnia Kundelka, który obchodzony jest 25 października.