Spotkanie z lekturą w klasach 6a i 6b

W klasach szóstych przyszedł czas na lekturę "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza. By dobrze poznać przygody Stasia i Nel uczniowie pracowali w grupach, wykonując zadania w kartach pracy. Dzięki temu nie tylko utrwalili wiadomości, ale też mogli wymienić się informacjami oraz wrażeniami po przeczytaniu powieści. 

 

Połowinki klas szóstych 18.02.2020

Jeszcze nie tak dawno przybyli do naszej szkoły jako nieśmiali czwartoklasiści, a teraz są w połowie swej drogi jako uczniowie Dziesiątki. Ten fakt szóstoklasiści postanowili uczcić Połowinkami. Oczywiście nie zabrakło dobrej zabawy w rytmie muzyki. Pyszne pizze, które pojawiły się w czasie imprezy, dodały wszystkim energii. 

Wigilijne spotkanie w klasie 6b

Wigilijne spotkanie w klasie 6b obfitowało nie tylko w liczne smakołyki przygotowane przez samych uczniów oraz ich rodziców, ale także okraszone było serdecznymi życzeniami, miłą atmosferą, dźwiękami kolęd i bogatymi prezentami. Swoją obecnością uświetnili je goście: pani Marta Wencel, pan Tomasz Liczbiński, pan Michał Glejzer i ksiądz Krzysztof Szkopek. 🎄🎅🎄

Poszukiwania Świętego Mikołaja

Przedświąteczna atmosfera udziela się wszystkim, również klasie 6b, która wyruszyła na poszukiwanie Św. Mikołaja. Niestety, udało się znaleźć tylko renifera, który dziwnym trafem pojawił się przy pięknej choince na gnieźnieńskim rynku. Mimo to humory wszystkim dopisywały, szczególnie że niektórzy mieli okazję zasiąść na mikołajowym tronie 

101 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Zbliża się 101 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W związku z tym uczniowie klasy 6b wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych w Domu Powstańca Wielkopolskiego na temat tego zrywu narodowego. Szóstoklasiści poznali nie tylko najważniejsze bitwy powstania, ale też bohaterów, którzy w sposób szczególny zapisali się na kartach historii tego wydarzenia.

Dzień Patrona

Klasa 6b aktywnie włączyła się w świętowanie Dnia Patrona. W ramach projektu realizowanego przy okazji tego wydarzenia uczniowie wykonywali zadania matematyczne i polonistyczne, rozwiązywali krzyżówki, wyszukiwali informacje do kart pracy dotyczących postaci Polskich Noblistów, przygotowywali kolaże do wiersza Czesława Miłosza pt. "Przypowieść o maku" oraz oś czasu, na której umieścili sylwetki laureatów Nagrody Nobla wraz z informacją o czasie otrzymania tej nagrody.