Mikołajki w 6b

Mikołajkowy nastrój panował dziś również w klasie 6b. Wszystko dzięki Rodzicom, którzy przekazali prezenty od św. Mikołaja, słodkościom od dzisiejszego Solenizanta oraz innym niespodziankom. Było bardzo miło!

Andrzejki w 6b

W klasie 6b również nie mogło zabraknąć wróżb andrzejkowych. Niektórzy byli nieco zaskoczeni tym, co szykuje dla nich przyszłość. Szczególnie zaskakujące okazały się zawody, które będą wykonywać. Ciekawe, które wróżby się spełnią?

Charlie - początki kina

"Daj się wciągnąć w Stary Ratusz - listopad - film" - w ramach tego wydarzenia klasa 6b wzięła udział w warsztatach "Charlie - początki kina". W czasie ich trwania uczniowie poznali nie tylko początki kinematografii wraz z ikoną kina niemego - Charlie Chaplinem, ale też nauczyli się wyrażać ciałem, gestem, mimiką różne emocje. Podczas zabaw animacyjnych mogli posłużyć się rekwizytami, takimi jak wąsy, melonik czy laseczka - nieodzownymi filmowymi atrybutami Charliego.

Święto Niepodległości w 6b

Klasa 6b również świętowała 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości począwszy od przygotowania okolicznościowej gazetki, poprzez założenie much, napisanie kartki dla Niepodległej, wspólne odśpiewanie hymnu i na zajadaniu pysznych rogali (za które dziękujemy Rodzicom) skończywszy.

Halloween na języku angielskim

Chwila oddechu na j.angielskim i zamiana uczniów w papierowe mumie klasy 6b i 5b.

Lekcja języka angielskiego w 6b

28 października 1886-Statua Wolności odsłonięta w USA. Na lekcji j.angielskiego klasa 6b pracuje nad symbolem niepodległości.

os. Orła Białego 18

62-200 Gniezno