Patriotycznie i sportowo w Święto Niepodległości

Z okazji zbliżającej się 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie klas drugich świętowali ten dzień bardzo aktywnie. Uczestniczyli w olimpiadzie sportowej w barwach narodowych. Pięknie się spisali wkładając całe serca i siły w zabawy z biało-czerwonymi balonami.

#Przywdziej Muchę

Klasy drugie naszej szkoły włączyły się do akcji Królewskie Gniezno #PrzywdziejMuchę.

Jesienna moda

Aby nie dać się jesiennej chandrze i ożywić szarugę zza okna klasa 2b przygotowała pokaz jesiennych kreacji. Dziewczynki przebrane za Panią Jesień zaśpiewały piosenkę Jarzębina. Równie pięknie zaprezentowali się chłopcy  jako strachy na wróble.

Zajęcia rozwijające uzdolnienia

Uczniowie klas 2 i 3 rozwijają swoje umiejętności matematyczne na zajęciach pozalekcyjnych. Tym razem dzieci świetnie się bawiły kodując obrazki na macie do kodowania oraz rozwiązując zadania online o różnym stopniu trudności.

Dzień Poczty Polskiej w 2b

18 października obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej. W tym dniu uczniowie klasy 2b wzięli udział w zajęciach w Bibliotece Publicznej nr 9, które przybliżyły im pracę pocztowców. Dzieci poznały logo Poczty Polskiej, dowiedziały się, jak długą drogę musi przebyć list, by w końcu trafić do naszej skrzynki pocztowej. Nauczyły się również poprawie adresować koperty. Były oczywiście zagadki, rebusy, konkursy.