Szkolny Klub Wolontariatu ogłasza akcję charytatywną związaną z Dniem Pluszowego Misia 2020. W zeszłym roku dzięki waszemu zaangażowaniu i wsparciu udało nam się zakończyć akcję ogromnym sukcesem. Przekazaliśmy małym pacjentom pluszaki i zabawki właśnie w tym wyjątkowym dniu. W związku z epidemią w tym roku fundacja Mam marzenie zmieniła formułę akcji. W porozumieniu ze szpitalami podjęto decyzję, by zorganizować zbiórkę pieniężną poprzez portal zrzutka.pl. Za zebrane w ten sposób pieniądze zostaną zakupione zabawki i artykuły plastyczne w liczbie dostosowanej do potrzeb i możliwości danego szpitala. Taka forma akcji ma chronić wszystkich przed nadmiernymi kontaktami. Ponadto zabawki przekazywane z rąk do rąk nie spełniałyby wymogów i standardów bezpieczeństwa. Prosimy Was o poinformowanie rodziców uczniów o trwającej akcji. Szkolny Klub Wolontariatu zachęca do udziału w tej akcji wszystkich uczniów wraz z rodzicami oraz nauczycieli.

Wpłat można dokonywać w specjalnie utworzonej zbiórce https://zrzutka.pl/xbrh8h

PAMIĘTAJCIE POMAGANIE JEST FAJNE

Szkolny Klub Wolontariatu zachęca szkolną społeczność do aktywnego udziału w akcjach charytatywnych????????????????
Pierwsza to zbiórka nowych pluszowych maskotek, gier, zabawek oraz materiałów plastycznych dla małych pacjentów oddziałów onkologicznych organizowana przez Fundację Mam Marzenie. Akcja będzie trwała w szkole do 20 listopada. Okazją do przeprowadzenia zbiórki jest obchodzony 25 listopada Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Zebrane rzeczy przekażemy Fundacji.

Kolejna akcja to „Wylosuj Anioła”, która polega na napisaniu i wysłaniu kartek ze słowami wsparcia dla dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych. Akcja przeprowadzana jest przez Fundację Gdy Liczy się Czas. Szkolny Klub Wolontariatu proponuje, by chętni uczniowie napisali kartki ze słowami pocieszenia oraz życzeniami świątecznymi. Czekamy na wasze listy do 10 grudnia.

Ostatnia akcja to zbiórka skrawków kolorowych materiałów, które zostaną wykorzystane na zajęciach plastyczno-terapeutycznych w Centrum Aktywności Społecznej LARGO.

Dla klas, które zbiorą najwięcej maskotek oraz napiszą najwięcej kartek Szkolny Klub Wolontariatu przewiduje ciekawe nagrody. Jeśli macie pytania dotyczące akcji odpowiedzi udzielą Wam opiekunowie SKW – panie Karolina Czajkowska i Anna Wawrzyniak.

Liczymy na Wasze zaangażowanie!!!????????????????

PAMIĘTAJCIE!!!! POMAGANIE JEST FAJNE!!!!????????????????????