Czytelnia na miarę współczesnego odbiorcy

Czytelnia na miarę współczesnego odbiorcy

Szkoła Podstawowa nr 10 ma teraz nową przestrzeń, która zaprasza uczniów do wypożyczania, czytania i spędzenia wolnego czasu w naprawdę komfortowych warunkach. Wszystko dzięki niedawnej modernizacji czytelni, która pozwoliła na zakup wyposażenia i odświeżenie tego miejsca. Wygodne kolorowe siedziska, nowe stoły i krzesła oraz niskie regały dla mniejszych użytkowników bardzo spodobały się uczniom, nauczyciele również nie kryją zadowolenia – szkolna biblioteka to przecież miejsce odwiedzin całych klas. 

Projekt pozwalający na ten znaczący “lifting” był możliwy dzięki finansowemu wsparciu Fundacji Pracowniczej grupy VKR z rekomendacji fabryki VELUX w Gnieźnie. 

Budowanie dobrego wizerunku książek i czytelnictwa jest ważnym elementem w drodze ku “zaprzyjaźnianiu się” z literaturą. Obecnie dzieci mają do wyboru wiele form rozrywki, dlatego książki potrzebują większego zaangażowania w ich polecanie. Tworzenie atrakcyjnych przestrzeni zachęcających do kontaktu ze słowem pisanym jest jedną z nich. Teraz odwiedziny w szkolnej bibliotece, lekcje i imprezy czytelnicze to prawdziwa przyjemność, a o to tak naprawdę chodzi. 

Date

24 listopad 2023

Tags

biblioteka