WERSJA W WYŻSZEJ ROZDZIELCZOŚCI DO POBRANIA i WYDRUKU W FOTOLABIE

Klasy pierwsze obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka w Ekologicznym Gospodarstwie Kózka w Łubowie. Piękna pogoda, malownicze położenie i mnóstwo atrakcji, wszystko to sprawiło, że wycieczka udała się doskonale.

Klasa 1b wzięła udział w lekcji dotyczącej segregacji śmieci z okazji Dnia Sprzątania Świata. Dzieci poznały znaczenie słowa "Ekologia", obejrzały prezentację multimedialną, uzupełniały kolorowanki tematyczne, obejrzały filmik pt. "Ekologiczny dom" i odpowiadały na pytania do filmu, wysłuchały piosenki pt. "Świat w naszych rękach" , samodzielnie segregowały odpady do odpowiednich koszy. Na koniec uczniowie utworzyli eko-sieć przyjaźni.

Pierwszaki-Bystrzaki z 1b wzięły dzisiaj udział w lekcji dotyczącej Covid-19. Dzieci obejrzały bajkę pt. "Wirus w koronie", z której dowiedziały się, skąd do nas przybył, jak się można nim zarazić oraz co należy zrobić, żeby uchronić się przed zarażeniem. Dalej Bystrzaki wysłuchały piosenki "Przegoń wirusa", w której jest mowa o tym, jak należy dbać o higienę - co istotnie wpływa na nasze zdrowie. To była pouczająca lekcja.

covid

Uczniowie klasy 1b zaczynają rozwijać skrzydła w Dyszce.

Przedstawiamy najmłodszych uczniów naszej szkoły z klasy 1a.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to ważny moment w życiu każdego ucznia, ale najważniejszy dla pierwszoklasistów, którzy po raz pierwszy przekraczają próg szkoły. Najmłodsi uczniowie, odświętnie ubrani i bardzo przejęci, stawili się na boisku szkolnym, gdzie zostali powitani przez dyrekcję szkoły i młodszych kolegów. Życzymy Wam sukcesów i wielu niezapomnianych chwil!

W celu zgłoszenia dziecka na zajęcia świetlicowe oraz  obiady w stołówce szkolnej prosimy o wypełnienie kart zgłoszeniowych, które są do pobrania na stronie internetowej szkoły.

Wypełnione karty należy przekazać wychowawcom klas w dniu rozpoczęcia roku szkolnego. Karty będą również udostępnione 1 września 2021 r. w dyżurce szkoły skąd będzie można je pobrać i zwrócić wypełnione w tym samym dniu do godziny 13.00.

Zajęcia w świetlicy szkolnej rozpoczynają się 2 września 2021 r.

Obiady będą wydawane w stołówce od piątku 3 września 2021 r.

Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy

Karta zgłoszenia dziecka na obiady

Szanowni Państwo!

Prosimy o przygotowanie poniższej wyprawki dla dzieci w klasie pierwszej:

1. Strój gimnastyczny: bluzka z krótkim rękawem, sportowe buty na rzepy; strój w worku.
  2. Zeszyty:
  • zeszyty 16-kartkowe w kratkę i w wąskie linie (linie kolorowe, czerwono-niebieskie), zeszyty owinięte i podpisane: imię, nazwisko, klasa;
  • książki, które otrzymają dzieci we wrześniu prosimy owinąć i podpisać na zewnątrz;
  • 1 dodatkowy 16-kartkowy zeszyt do informacji.
  1. Przybory w piórniku i tornistrze NA STAŁE:
  • miękkie ołówki, gumka, temperówka, linijka, zielony długopis (wyraźny wkład), nożyczki, klej Magic w sztyfcie, kredki ołówkowe Bambino;
  • 2 teczki z gumką, podpisane: imię, nazwisko, klasa;
  • pisak suchościeralny czarny.

4.   Przybory plastyczne:

• blok rysunkowy biały A4;
  • blok rysunkowy kolorowy A3, A4;
  • blok techniczny biały A3, A4;
  • blok techniczny kolorowy A3, A4;
  • 1 zeszyt papierów kolorowych A4;
  • farby plakatowe (do 12 kolorów) ASTRA, 3 pędzelki różnej grubości, kubek do wody;
  • plastelina (do 12 kolorów) ASTRA, podkładka;
  • 2 krepy – dowolne kolory;
  • liczydło, patyczki krótkie do liczenia.

Wszystkie przybory podpisane: imię, nazwisko, klasa.