W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok żegnamy minione miesiące i pełni nadziei patrzymy w przyszłość. Na rozweselenie pandemicznej rzeczywistości dzieci ze świetlicy SP 10 przygotowały specjalnie dla Państwa mini koncert świąteczny. Uczniowie włożyli dużo serca i ciężko pracowali by osiągnąć efekt i satysfakcję. Niestety nie możemy spotkać się twarzą w twarz, a Państwo nie mogą na żywo obejrzeć występu. Mamy jednak nadzieję, że chociaż w taki sposób wywołamy pozytywne, świąteczne emocje. Przygotowując występ, mieliśmy okazję poczuć specyficzny świąteczny klimat i dobrze się bawić.
Jeszcze raz życzymy wszystkim wesołych świąt!🎄Pozostajemy przy nadziei, że niebawem będzie nam dane spotkać się w szkole i pokazać Państwu nasze zdolności.

koncerts

Kiedy nie możesz iść do kina, zaproś je w swoje progi. Dzisiaj mieliśmy okazję gościć kino w naszej świetlicy. Rozmowa o kulturze w czasie kwarantanny, ciężka praca i nauka spowodowały, że zapragnęliśmy trochę odpocząć. Relaksowaliśmy się podczas seansu filmowego, obejrzeliśmy wspólnie wybrany film pt. "Harry Potter" i posililiśmy się smacznym popcornem. Po takim relaksie możemy ze zdwojonymi siłami wracać do pracy i nauki.

Szanowni rodzice, drogie dzieci! Z ogromną satysfakcją ogłaszamy wyniki konkursu plastycznego "Patriotyzm w moim sercu". Jesteśmy pełni podziwu dla kreatywności i pomysłowości uczniów a także staranności jaka została włożona w powstałe prace.

Decyzją komisji nagradzamy następujące dzieci:

Miejsce I - Lena Mencel, klasa 1a
Miejsce II - Albert Cielaczyk, klasa 2a
Miejsce III - Julia Bajer , klasa 3b

Wyróżnione prace:

Wiktoria Strachanowska, klasa 2a
Nadia Łucjan, klasa 2c
Zuzanna Zalaszewska, klasa 2a
Bartosz Walkowski, klasa 1c

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych i uzdolnionych pociech. Ze względu na naukę zdalną laureaci oraz osoby wyróżnione otrzymają nagrody i dyplomy po powrocie do szkół. Życzymy dzieciom powodzenia w kolejnych konkursach i dalszym rozwijaniu swoich pasji. Do wiadomości dołączamy zdjęcia zwycięskich prac.

Z pozdrowieniami
Monika Smenda
Simona Żejmo
Karolina Czajkowska

Dzień Chłopca w świetlicy szkolnej był dniem pełnym wrażeń. Na początku dziewczynki zaśpiewały chłopcom "Sto lat", a następnie przedstawiliśmy chłopcom zadania do wykonania: zabawa "Przyczep słoniowi ogonek", skoki w workach - torbach materiałowych, wykonanie najpiękniejszego manicure na kartkach odrysowanej dłoni, próba wytrzymałości - wykonywanie przysiadów oraz wskazywanie cech super chłopaka. Nad poprawnością wykonanych zadań czuwało jury, składające się z 4 dziewczyn. Ponadto, nie mogło odbyć się bez wspólnej zabawy w rytm muzyki. Poprzez test odwagi - chłopcy zapraszali dziewczynki do tańca; test powagi - dziewczyny rozśmieszały chłopaków oraz test mądrości - pytania z wiedzy ogólnej. W międzyczasie dziewczynki przygotowywały medale super chłopaków, które później wraz z dyplomami wręczyły swoim kolegom. Na koniec nasze wspomnienia uwieczniliśmy krótką sesją fotograficzną.

Dzisiaj nasza świetlica rozpoczęła projekt Uniwersytetu Dzieci - "Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?"
Nauka pomieszana z zabawą i ruchem zmotywowała uczniów do działania. Pierwszy etap projektu zaliczyliśmy wzorowo i już nie możemy doczekać się kolejnego.
Mamy nadzieję, że nasza praca będzie owocna i w przyszłości zaprocentuje dobrym podejściem do planowania, a co za tym idzie do organizacji swojego świata.

Wszystkim rodzicom, których dzieci brały udział w zeszłorocznych zajęciach z Mega Misji przypominany, że od września kontynuujemy projekt! Ostatni okres pokazał jak ważne w życiu są kompetencje cyfrowe i multimedialne dlatego w Mega Misji doskonalimy tego typu umiejętności. Pragnę w tym miejscu podziękować uczniom za ogromne zaangażowanie i chęci, jesteście super! Gotowi na nowe wyzwania, czekamy na dalsze, multimedialne przygody ;)