Uczniowie z klasy 2a nie muszą się już zastanawiać, po jaką następną książkę siegnąć. A wszystko to, dzięki nowości, którą jest w naszej klasie BOOKFLIX! Poszczególne "foldery", zawierają propozycje książkowe, które aktualnie są na topie. Teraz to będzie zaczytana klasa 2a. Może zaciekawią też innych?

Czy każda książka musi stać na półce? Uczniowie klasy 2A, tworzyli opracowania do lektury "Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą", które możemy zwiesić w szafie między swoimi ulubionymi strojami. Tak powstały, lektury na wieszaku.

Klasa 2A to bardzo energiczna grupa, super dzieciaków. Dzięki uprzejmości Pani Karoliny Koszeli i Klubowi Dynamic Strong Gniezno, dzieci mgły spożytkować pokłady swojej energii. Były ćwiczenia gimnastyczne, elementy boksu, wspinaczka i wiele innych dziedzin sportowych z którymi na co dzień, dzieci nie mają styczności.

Są ludzie, którzy próbują po prostu przetrwać zimę. Żyją na pół gwizdka i codziennie powtarzają sobie "Oby do wiosny!". Uczniowie klas drugich nie poszli w ich ślady! Wycisnęli z zimy wszystko co najlepsze i fantastycznie się bawili. 

Uczniowie z klasy 2A, niczym włoski malarz Giuseppe Arcimboldo, stworzyli bardzo pomysłowe postacie z warzyw i owoców. Powstały dzięki temu bardzo zdrowie i kolorowe prace.