Uczniowie klasy III c w ciekawy sposób utrwalali zdobytą na zajęciach wiedzę na temat warstw lasu. Wykonywali makiety nawiązujące do tematu przy użyciu zgromadzonych elementów. Kolejnym krokiem był opis swoich prac i omówienie poszczególnych pięter. Tematyka dotycząca lasu została również pogłębiona poprzez przygotowanie przyrodniczych albumów, w których dzieci w ciekawy sposób dokonały opisu liści różnych gatunków drzew.

Już jutro, bo 9 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pisania Listów. Z tej okazji uczniowie klasy 3b poznali historię narodzin pisma i listu, sposoby radzenia sobie z brakiem adresów, a także ciekawostki o znaczku pocztowym. Dzieci zaprojektowały swoją papeterię i napisały list do wybranej osoby.
Pamiętajmy ,,urok listów nigdy nie przeminie, a najprzyjemniejszym momentem zawsze pozostanie niecierpliwe otwieranie koperty ".☺️

10 października obchodzone jest w Polsce Święto Drzewa. Z tej okazji uczniowie klasy 3b włączyli się do obchodów realizując projekt ,,SAD”. Podczas pracy nad projektem uczniowie dowiedzieli się czym jest sad, jakie drzewa w nim rosną i jak dużo korzyści przynoszą ludziom. Zapraszamy do obejrzenia relacji i naszego klasowego sadu, w którym wyrosła: grusza, jabłoń i śliwa. Zgromadziliśmy także produkty otrzymane z jabłek, śliwek i gruszek. MNIAM!

Jak oddychamy? Na to pytanie podczas zajęć realizowanych w ramach innowacji pedagogicznej "Wielkie odkrycia w szkolnej ławce. Doświadczenia i eksperymenty w edukacji wczesnoszkolnej" próbowali odpowiedzieć uczniowie klasy 3 C. Dzieci poznały budowę układu oddechowego zwierząt i człowieka. Samodzielnie wykonały model układu oddechowego, a na koniec zajęć wykonały kilka ćwiczeń oddechowych. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z naszych poczynań.

W minionym tygodniu klasa 3a zajęła się obserwacją pogody. Sprawdziliśmy kierunek wiatru, dowiedzieliśmy się jakie mogą być skutki silnych wiatrów, poznaliśmy ich rodzaje. Na koniec zajęć wykonaliśmy eksperyment - ruch powietrza.

Kropy, kropki, kropeczki, czyli kropkowy zawrót głowy w klasie 3 C Kropki pojawiły się  na odzieży uczniów, nauczycieli, innych pracowników szkoły – a wszystko po to, aby razem obchodzić Międzynarodowy Dzień Kropki przypadający 15 września. Przy okazji dzieci wykonały prace plastyczno-techniczne w formacie autobusów miejskich nawiązując tym samym do  TYGODNIA ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU.