Nie jesteśmy obojętni na globalne zagrożenia związane z tematem WODY. W klasach trzecich uczniowie wzięli udział w zajęciach z okazji Światowego Dnia Wody, który przypada 22 marca. Wiemy, że: dostęp do czystej wody to prawo człowieka; na świecie nie wszyscy mają dostęp do bezpiecznej wody pitnej; wszyscy jesteśmy za to odpowiedzialni jako konsumenci; oszczędzanie wody to za mało. Pamiętajmy WODA jest niezbędna w każdym aspekcie życia człowieka. Od jej czystości i dostępności zależne jest zdrowe i godne życie.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania świętować można na wiele sposobów i wszystkie będą doskonałe. Uczniowie klasy 3A i 3B spotkali się tego dnia z autorką książek dla dzieci, panią Agnieszką Gadzińską. „Duch z Księgarni pod Lasem”, „Sklota”, „Kłopoty z ulicy Rumiankowej” czy „Krowa Matylda” to tylko część książek, do przeczytania których zachęcała pisarką. Za wspaniałe spotkanie serdecznie dziękujemy.