Uczniowie klasy 3a mieli okazję porozmawiać na temat Praw Dziecka w nawiązaniu do książki “Która to Malala” oraz zapoznać się z nowościami książkowymi, które można wypożyczyć w szkolnej bibliotece 📚🥰
 🌸🌸📚🌸🌸
Zajęcia biblioteczne w klasie 3 a odbyły się w ramach realizacji programu CEO (Centrum Edukacji Obywatelskiej) „PoczytajMy”, do którego nasza szkoła przystąpiła w marcu.

Jest to program edukacyjny, wspierający czytelnictwo między innymi w szkolnych bibliotekach. Celem przeprowadzonych zajęć jest zachęcanie dzieci do czytania i wolontariatu na rzecz propagowania czytelnictwa wśród kolegów i koleżanek. Wspólne czytanie książek jest szansą do zaangażowania się uczniów w czytelnictwo.
– Wspólne czytanie to nie wszystko. Po lekturze dzieci wspólnie bawią się, rysują, tańczą, śpiewają, przygotowują inscenizacje teatralne, a także uczą się. Dzieci w nietuzinkowy sposób pokazują, jak wciągające jest czytanie.

Nie jesteśmy obojętni na globalne zagrożenia związane z tematem WODY. W klasach trzecich uczniowie wzięli udział w zajęciach z okazji Światowego Dnia Wody, który przypada 22 marca. Wiemy, że: dostęp do czystej wody to prawo człowieka; na świecie nie wszyscy mają dostęp do bezpiecznej wody pitnej; wszyscy jesteśmy za to odpowiedzialni jako konsumenci; oszczędzanie wody to za mało. Pamiętajmy WODA jest niezbędna w każdym aspekcie życia człowieka. Od jej czystości i dostępności zależne jest zdrowe i godne życie.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania świętować można na wiele sposobów i wszystkie będą doskonałe. Uczniowie klasy 3A i 3B spotkali się tego dnia z autorką książek dla dzieci, panią Agnieszką Gadzińską. „Duch z Księgarni pod Lasem”, „Sklota”, „Kłopoty z ulicy Rumiankowej” czy „Krowa Matylda” to tylko część książek, do przeczytania których zachęcała pisarką. Za wspaniałe spotkanie serdecznie dziękujemy.