Podróże małe i duże... Kim był Marco Polo?  Dlaczego statki pływają? Jaki jest największy samolot na świecie? Jak zrobić swój własny poduszkowiec? Jak zatonął Titanic? Jakie są wady i zalety podróżowania pociągiem i samochodem?... Na te i wiele innych ciekawych pytań w minionym tygodniu odpowiedzi szukali uczniowie klasy 3 C.

W tym tygodniu uczniowie klasy 3b obcowali za sztuką. Stworzyli przepiękne obrazy na podobraziu malując martwą naturę.

Na to pytanie odpowiedzi podczas zajęć szukała klasa 3 C.

Podczas warsztatów uczniowie sprawdzili ile mają zębów i jakie rodzaje. Dotykając materiałów o podobnej strukturze zbadali z czego składają się zęby. Wykonując doświadczenia z posmarowanym pastą do zębów i włożonym do octu jajkiem, zbadali, czy i jak bakterie niszczą zęby i w jaki sposób można temu zapobiec. Pod koniec zajęć uczniowie nauczyli się, jak pielęgnować zęby, by zachować piękny i biały uśmiech.

Sztuka jest istotnym elementem naszego życia, wyrazem naszych uczuć. To dzięki niej zmienia się nasz sposób patrzenia na otaczający świat. Uczniowie naszej szkoły także nie pozostają obojętni na urok sztuki, dlatego tak chętnie przystąpili do udziału w projekcie edukacyjnym „Żywe obrazy”. Celem projektu było stworzenie obrazów, czyli rekonstrukcji dzieł malarstwa przy udziale ludzi przedstawiających postawą, ubiorem i mimiką daną scenę z autentycznych obrazów. Zapraszamy do niezwykłej fotorelacji z tego przedsięwzięcia.

W tym tygodniu uczniowie klasy 3a dowiedzieli się czym jest sztuka. Wybrali się na wirtualny spacer po galeriach sztuki, zobaczyli przykłady dzieli pracy współczesnych artystów jak również poznali nazwiska tych najwybitniejszych malarzy: Stanisława Wyspiańskiego, Vincenta Van Gogh, Leonarda Da Vinci, Pablo Picasso. Na koniec poczuli się jak prawdziwi artyści.