Chociaż wokół mroźna zimanie zgłodnieje nam ptaszyna.My o ptakach pamiętamyi gdy trzeba dokarmiamy. 

Uczniowie klasy 1a pomagają ptakom przetrwać zimę. Rozpoznają już ptaki, które zimują w Polsce i dokarmiają je ptasimi przysmakami, kiedy jest taka potrzeba.
Ptaki zaczynamy dokarmiać tylko wtedy, gdy pokrywa śnieżna uniemożliwia im żerowanie. Podczas bezśnieżnej zimy ptaki powinny radzić sobie same, bez naszej pomocy. 
Początkowo wykładamy niewiele pokarmu, aby się nie zepsuł. ​
Dokarmianie kończymy z wraz z nadejściem wiosny (przed końcem kwietnia). 
 

W środę 13 października 2021 roku przyjeliśmy w poczet uczniów naszej szkoły dziewczynki i chłopców z klas pierwszych. To wielkie i bardzo ważne wydarzenie w życiu szkoły. Jesteśmy bardzo dumni z naszych Pierwszaków! Żałujemy, że był to kolejny rok, w którym na widowni zabrakło Was - Rodziców i Dziadków naszych uczniów. Być może ten film pozwoli Wam na przeżycie emocji, których my - nauczyciele doświadczyliśmy na żywo. Zapraszamy!

Gwara jest barwną częścią naszej kultury i tożsamości lokalnej. Uczniowie z klas 1a i 1b podczas zajęć bibliotecznych przekonali się, że nauka gwary gnieźnieńskiej to doskonała zabawa. Uczniowie poznali kilka gwarowych słów, wiedzą już, jak wygląda szneka z glancem, wymborek, ryczka czy kociamber. Korzystając z zasobów biblioteki szkolnej uczniowie zaobserwowali widoki Gniezna na dawnych fotografiach. Wspólnie mogliśmy  stwierdzić, jak bardzo nasze miasto zmieniało się na przestrzeni wieków. Prawdziwym wyzwaniem dla dzieci było samodzielne przygotowanie tradycyjnego dania, jakim są „pyry z gzikiem”.

Zajęcia odbyły się w ramach współpracy naszej szkoły z BPMG i realizacji projektu „Gwarze mówimy TAK!”.

Klasy pierwsze obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka w Ekologicznym Gospodarstwie Kózka w Łubowie. Piękna pogoda, malownicze położenie i mnóstwo atrakcji, wszystko to sprawiło, że wycieczka udała się doskonale.