Uczniowie klasy 2C w trakcie nauczania zdalnego nie zwalnią tempa w poznawaniu i odkrywaniu świata 👌😊Kontynuując realizację projektu "Wielkie odkrycia w szkolnej ławce - doświadczenia i eksperymenty w edukacji wczesnoszkolnej" dzieci założy hodowlę kryształków soli w domu. Za pomocą tego doświadczenia zrozumiały, że poprzez odparowywanie wody z roztworu nasyconego  zaczynają się wytrącać kryształy. Im krystalizacja i parowanie trwa wolniej, tym większe kryształy otrzymujemy. Dodatkowo przez kilkanaście Uczniowie prowadzili karty obserwacji, uważnie notując wyniki swoich obesrwacji🧐👌 Jestem niezwykle dumna   ze wszystkich dzieci, które kolejny raz wykazały się niezwykłym zaangażowaniem, zapałem i ciekawością świata ❤️
D. B.
 
 

 To hasło dzisiaj towarzyszyło uczniom klasy 2 C. Przypomnieli sobie obowiązujące znaki i zasady poruszania się na drodze, a także wykonali fantastyczne makiety prezentujące ruch uliczny. Cała grupa bardzo aktywnie włączyła się do zajęć. 

Dziś uczniowie klasy 2b obchodzili Dzień Kropki oraz rozpoczęli realizację projektu pt. ,,EMOCJA". Podczas wszystkich edukacji czekały na dzieci kropkowe zadania: kodowanie drogi do kropek, szyfrowanie tekstu, łączenie kropkowych liczb oraz tworzenie wyjątkowej kropki z wykorzystaniem nowych technologii. Jednym słowem magia. Nie mogło zabraknąć histori Vashti oraz języka migowego. Dzisiejszy dzień ukazał dzieciom,  że każdy z nich jest wyjątkowy i tak samo ważny. 

Życzymy sobie więcej takich dni!

15 września klasa 2 C świętowała Dzień Kropki. W tym dniu rozpoczęliśmy realizację projektu EMOCJA - jego pierwszego modułu pt. KREATYWNOŚĆ. Dzieci poznały historię Vashti w bajce " The Dot", wykonały pracę plastyczną na temat swoich talentów. Dzięki użyciu TIK "żywa kropka" i aplikacji Quiver, kropki dzieci "ożyły". W trakcie zajęć poruszony został także temat niepełnosprawności i empatii. Uczniowie w części teoretycznej zajęć rozkodowali skrót PJM (Polski Związek Migowy), a następnie poznali zwroty grzecznościowe stosowane w polskim języku migowym. Zajęcia te sprawiły dzieciom dużo radości i zabawy.