Twórcza pasja nie opuszcza uczniów naszej szkoły. Tym razem członkowie Szkolnego Koła Teatralnego "Maski" tworzyli kukiełki różnego kształtu, wielkości i charakteru. Jak widać, powstały interesujące dzieła. Już jesteśmy ciekawi przedstawień z ich udziałem. Gratulujemy talentu i pomysłowości. :)

Szkolne Koło Teatralne "Maski" zaprosiło na przedstawienie "Z legendą w tle" uczniów klas pierwszych naszej szkoły. Dzięki temu pierwszoklasiści mogli nie tylko poznać legendę o Piaście Kołodzieju, ale też przyjrzeć się pracy młodych aktorów.

Czasami, szczególnie przed świętami Bożego Narodzenia, takie działania artystyczne pojawiają się na zajęciach Koła Teatralnego "Maski". Każda praca twórcza daje wiele radości i satysfakcji.

 

X Przegląd Scena Szkolna 2019, w którym wzięli udział młodzi aktorzy ze Szkolnego Koła Teatralnego "Maski", przeszedł do historii. Tym razem odbywał się on pod hasłem "Początki państwa polskiego w baśniach, legendach i przypowieściach". Aktorzy z naszej szkoły zaprezentowali przedstawienie w reżyserii p. Wioletty Łubińskiej pt. "Z legendą w tle", w którym pojawiły się elementy legendy o Piaście Kołodzieju. Gratulujemy młodym adeptom sztuki teatralnej występu, tym bardziej, że dla niektórych był to debiut aktorski.

Na dobre rozpoczął się rok szkolny, a wraz z nim zaczęły się zajęcia Szkolnego Koła Teatralnego "Maski". Na pierwszym spotkaniu członkowie grupy nie tylko poznawali siebie, ale też swój profil głosu. Ciekawe, jakie premiery przygotują dla nas młodzi aktorzy w tym roku...