Możecie nam wierzyć na słowo, że lektury szkolne pozostają w pamięci na całe życie. 😉Przeczytana lektura obowiązkowa może być inspiracją do sięgnięcia po kolejne książki i polubienie czytania na dobre. Julkę, uczennicę klasy 3b, przeczytane książki inspirują do ich ilustrowania. Oto jedna z prac. :)

Kto czytał historię Anaruka, chłopca z Grenlandii? 😊

“Anaruk, chłopiec z Grenlandii” opowiada o życiu dwunastoletniego Eskimosa Anaruka, który wraz z rodziną mieszka na Grenlandii. Narrator, podróżnik, zaprzyjaźnił się z nim i opowiada czytelnikom, jak żyje dziecko w nieprzyjaznym ludziom, mroźnym świecie. Anaruk wraz z ojcem łowi ryby, poluje, a także bierze udział w zabawach i słucha plemiennych historii. Pewnego razu ratuje życie ojcu zaatakowanemu przez morsa, ojciec jest z niego bardzo dumny. Życie na Grenlandii jest trudne, ale chłopiec jest szczęśliwy.

thumbnail received 3908038022548611

Drodzy Uczniowie, zgodzicie się z tym, że książka to przyjaciel na dobre i złe chwile?
Jeśli kogoś trzeba przekonywać, to szkolna biblioteka zgłasza się jako pierwsza. Posiadamy w zbiorach wiele naprawdę pięknych, ciekawych i emocjonujących książek młodzieżowych, które polecamy uczniom klas starszych.
Przypominamy też, że biblioteka szkolna jest otwarta dla WSZYSTKICH uczniów, którzy chcą wypożyczyć lub oddać lekturę szkolną.

Zachęcamy do korzystania z księgozbioru biblioteki w godzinach:
poniedziałek    8.00 - 15.00
wtorek             8.00 - 14.00
środa              8.00 - 14.30
czwartek         8.00 - 13.30
środa              8.00 - 13.00

ksiazki

Oj było uroczyście! 😊
Ile atrakcji czeka na uczniów w szkolnej bibliotece, przekonali się uczniowie klas 1A i 1B🥰 Pasowanie na czytelnika, to ważne wydarzenie,🧑‍🎓🙋‍♀️🙋 które pokazuje, że szkolna biblioteka jest miejscem pełnym nie tylko książek,📔📚 ale i dobrej zabawy. 😃

W dniach 25 i 26 stycznia 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 10 w Gnieźnie, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników szkolnej biblioteki.

Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.
Pasowanie na czytelnika, to oficjalne przyjęcie do grona czytelników i przyjaciół szkolnej biblioteki.

Młodzi czytelnicy poprzez zabawę zapoznali się z przeznaczonym dla nich księgozbiorem, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz zasadami zachowywania się w bibliotece.

Wszystkim małym Czytelnikom życzymy najpiękniejszych książek do czytania.

Najlepsze polecenia książek płyną od naszych czytających uczniów. 😊 Albert z klasy 2a, Lenka z klasy 1a i Julka z klasy 3b POLECAJĄ: "Dziadka do orzechów", "Ale to są przecież moje urodziny" i "Roblox"  🙋🙋‍♀️🧏‍♀️📚📕📔
Bądź jak Julka, Lenka i Albert.🙂 Pokaż kolegom i koleżankom książkę, którą warto przeczytać.📣📖

Literatura stwarza możliwość obcowania z ciekawymi ludźmi, innymi kulturami, odległymi miejscami, które na co dzień nie są nam dostępne. To świetny sposób na ich poznanie, bez ruszania się z domu. Możesz być detektywem, podróżnikiem, super-bohaterem albo zwyczajnym chłopcem i zwyczajną dziewczynką.W książkach wszystko jest przecież możliwe.

Miesiąc temu ogłosiliśmy udział naszej szkoły w konkursie Empiku „1000 powodów, by czytać”…. Przez 31 dni prosiliśmy Was o oddawanie głosów na Aslana z Narnii - czyli na pracę plastyczną, która „reprezentowała” naszą szkołę w tym konkursie. Walka o głosy zakończyła się wczoraj, 2 grudnia.

Bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, którzy zaangażowali się i wsparli SP10 oddanymi głosami!! Czekamy na wyniki!!! Tymczasem… Poznajcie autorkę pracy plastycznej, na którą codziennie głosowaliśmy. JULIA BAJER jest uczennicą klasy 3b i ma wyjątkowy talent artystyczny. Wielkie brawa dla Julki oraz dla jej Mamy. Nie jest tajemnicą, że Aslan czeka w holu szkoły na powrót uczniów! Będziecie mogli zobaczyć z bliska jaki jest piękny.

julia bajer 3b

O tym, że CZYTAĆ WARTO mówimy tak często, jak to tylko możliwe. Czytanie doskonali język i ułatwia rozumienie świata; rozwija zasoby wewnętrzne, w tym inteligencję emocjonalną, poznawczą i moralną; poszerza wiedzę i kładzie mocne podwaliny pod sukcesy w szkole i w życiu. Z kolei, wspólne czytanie buduje więź dziecka z rodzicem będącą fundamentem jego zdrowia emocjonalnego. Do czytania zachęca naszych uczniów Agnieszka Gadzińska - autorka książek dla dzieci i młodzieży. A Wy, jaką książkę czytaliście ostatnio? Jeśli macie chęć podzielenia się wrażeniami po przeczytaniu ciekawej książki, zachęcam do nagrania krótkiego filmiku, narysowania ilustracji do wybranego fragmentu lub napisania recenzji książki. Prace można wysyłać w Librusie na adres mailowy bibliotekarza.

Czy wiedzieliście, że FANTASTYKA jest jednym z najchętniej wybieranych gatunków literackich? Zarówno dzieci i młodzież, jak i dorośli czytelnicy uwielbiają zagłębiać się w niezwykłe i wyjątkowe światy o własnej historii, geografii, a nawet mitologii.  W fantastyce jest miejsce na wszystko, co tylko potrafimy sobie wyobrazić.
Poprosiliśmy pisarza JAKUBA ĆWIEKA, by opowiedział Wam dlaczego fantastyka jest taka fantastyczna.  OBEJRZYJCIE nasz FILM, a dowiecie się, dlaczego warto sięgać po książki pełne pięknych i długouchych elfów, brodatych krasnoludów z toporem za pasem, zaawansowanych technologii i sztucznej inteligencji, która sprawia, że zaciera się różnica między człowiekiem a maszyną.

Aaaa Bohaterowie gry Marvels The Avengers to również fantastyka.

Uściski, Bibliotekarz szkolny
#czytajz10