XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

17 listopada 2023r. nasza szkoła uczestniczyła w XIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Z roku na rok wydarzenie cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a do jej realizacji przystępuje coraz więcej placówek edukacyjnych. Dotychczas we wszystkich edycjach wzięło udział 4000000 osób oraz ponad 35000 placówek edukacyjnych, w tym ponad 31000 z Polski i ponad 4000 z innych krajów. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypominania sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.   Uczniowie klas 4 i 5 mieli za zadanie przygotować rymowanki z dowolnym działaniem z tabliczki mnożenia w formie plakatu, a niektóre osoby przygotowały wiersze z tej okazji . Wszystkie prace były prześlicznie wykonane, zostały wyeksponowane na oknach naszej szkoły. Klasy 6 i 7 wykonywały gry planszowe z zastosowaniem tabliczki mnożenia i dzielenia. Nasi uczniowie wykazali się naprawdę dużą pomysłowością. W wszystkich klasach 4- 7 przeprowadzony został test z tabliczki mnożenia i wyłonieni zostali Klasowi Mistrzowie  Tabliczki Mnożenia: Klasa 4a – Aleksandra Kurzawska Klasa 4 b – Gabriela Kopacz Klasa 5a – Smarzyński Wiktor Klasa 5b – Michał Kodranc Klasa 5c- Vladislav Ignatik Klasa 6a – Eryk Roesler Klasa 6b – Gracjan Gaziński Klasa 7a – Ciążyńska Matylda Klasa 7b – Stróżyk Antonina Na koniec każdy chętny mógł zostać Ekspertem Tabliczki Mnożenia – wykonać test online.  Test online polegał na odpowiedzi na 5 pytań, oczywiście liczył się czas. Najlepsi uwiecznili swoje wyniki. Niektóre były naprawdę mega szybkie. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie  w ich pamięci. Gratulujemy wszystkim „Klasowym Mistrzom Tabliczki Mnożenia” oraz „Ekspertom Tabliczki Mnożenia” online, dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do tego wydarzenia.

07 grudzień 2023